Üreticiden Son Kullanıcıya En Uygun Fiyatlar !
Schedules maintenance or emergency services, we'll get the job done correctly, efficiently, and on-time.
We can promptly provide creative solutions to solving any kind of your financial & business issues.
With the strong contacts with experts & professionals in the field, our services are the best.

We are trusted by more than 6,800 clients

We provide services concerning buying, selling and infrastructure firms marketing with a full-service offering, including integrating systems and technological consultation services.
With more than 15 years of experience working in consulting and marketing industries, we have successfully built a comprehensive system for our services and solutions in strategic planning, consulting, and economic operations.

Having more than 15 years of experience

Our primary goal is to support businesses and companies through financial advisory. We manage financial resources consistent with the macroeconomic vision and study how they affect the overall health.
Borrow from 5,000 to 50,000 at fixed rates
Easy online application & approval
No over-payment penalties or initial deposits required.

Reading the story
behind our success

Businext was founded in 2000 by three men: Frankie Cao, Borris Hanman & Buff Mardis. These men have altogether gone through all the thick and thin since the beginning of this company. They have really created a huge empire and an inspiring example for us to follow.

What Clients Say

Evli bir erkeğin en büyük sorunlarından birisi eşi evdeyken oyun oynamak. Hele hele oyun içerisinde bağırdığında eşine sesin gidiyorsa sinir sayısı 2 kat artıyor. Bu yüzden odamı ses bariyerlerinle kapattıktan sonra evlilik sürecimize +10 yıl daha eklendi sanırım.

Murat TATOĞLU
Murat TATOĞLU

“Vermiş olduğum siparişler hızlı şekilde kargolandı ve kargolamada çok özenliydi. Teşekkürler palikaryapı ses akustiği söz konusu olunca gireceğim ilk sitesiniz..”

Kaan TÜRKAY
Kaan TÜRKAY

Yeni başlayan bir youtuber olarak odam için piramit sünger ihtiyacım vardı. Ne kadar almam konusunda çok kararsızdım ancak edindiğim bilgilerle tam istediğim gibi çok güzel bir ses kalitesi alıyorum. Şahanesinizzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

Ayşe Sevgi DENGE
Ayşe Sevgi DENGE

Aldığımız en uygun teklif neticesinde palikaryapı ile çalışmaya karar verdim. Ne yalan söyleyeyim beklediğim hizmetden çok daha yüksek memnuniyet ile karşılaştık . Başarılarınızın devamını dilerim.

Ali Mete ÖZKOY
Ali Mete ÖZKOY

Evimizde küçük bir eğlence odamız mevcut , yüksek ses çıktığı için komşumuzdan bir kaç sefer uyarı almıştım.  Araştırdım ve Ses bariyeri siparişi verdim , iyi kide vermişim.  Süngerin bu kadar fazla sesi kesebileceğini düşünmüyordum ama sonuç mükemmel.

Tülay KIZILCI
Tülay KIZILCI

Seeking a top-notch business consultation provider?