Advocating for creative communities and entrepreneurs since 2003

Headquartered in New York City with a satellite office in Los Angeles, Harris Ingram LLP repre sents creative clients on and between coasts. Our firm specializes in all Intellectual Property matters help it terience and professionalism to every case and customize our support to your individual needs and concerns. Our attorneys have been practicing for over a decade and started during the .com internet boom of the late 90s.

Location

2307 Beverley Rd Brooklyn,
New York 11226 United States.

Contact

Our Services

Our industry expertise allows us to share the latest research & our thinking on emerging industry trends, as well as finding solutions to accounting

Testimonials

Evli bir erkeğin en büyük sorunlarından birisi eşi evdeyken oyun oynamak. Hele hele oyun içerisinde bağırdığında eşine sesin gidiyorsa sinir sayısı 2 kat artıyor. Bu yüzden odamı ses bariyerlerinle kapattıktan sonra evlilik sürecimize +10 yıl daha eklendi sanırım.

Murat TATOĞLU

“Vermiş olduğum siparişler hızlı şekilde kargolandı ve kargolamada çok özenliydi. Teşekkürler palikaryapı ses akustiği söz konusu olunca gireceğim ilk sitesiniz..”

Kaan TÜRKAY

Yeni başlayan bir youtuber olarak odam için piramit sünger ihtiyacım vardı. Ne kadar almam konusunda çok kararsızdım ancak edindiğim bilgilerle tam istediğim gibi çok güzel bir ses kalitesi alıyorum. Şahanesinizzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

Ayşe Sevgi DENGE

Aldığımız en uygun teklif neticesinde palikaryapı ile çalışmaya karar verdim. Ne yalan söyleyeyim beklediğim hizmetden çok daha yüksek memnuniyet ile karşılaştık . Başarılarınızın devamını dilerim.

Ali Mete ÖZKOY

Evimizde küçük bir eğlence odamız mevcut , yüksek ses çıktığı için komşumuzdan bir kaç sefer uyarı almıştım.  Araştırdım ve Ses bariyeri siparişi verdim , iyi kide vermişim.  Süngerin bu kadar fazla sesi kesebileceğini düşünmüyordum ama sonuç mükemmel.

Tülay KIZILCI
Slide Image
Slide Image
Slide Image
Slide Image
Slide Image

Experience true business performance increases

Our industry expertise allows us to share the latest research & our thinking on emerging industry trends, as well as

Let's Chat.

Use the form below to contact us regarding your legal enquiry. Please be as detailed as possible. Include your industry along with any specific document requests.